Co zrobić gdy w obszarze zabudowania twojej pompy ciepła występuje oblodzenie powierzchni chodników?
Co zrobić gdy w bezpośrednim pobliżu pompy występuje oblodzenie powierzchni?
Oblodzenie w bezpośrednim sąsiedztwie pompy ciepła to standardowe zjawisko podczas pracy przy dużej wilgotności powietrza i temperaturach bliskich zeru stopni. Wilgotne powietrze podczas pracy zostaje ochłodzone o ok. 10 stopni Celsjusza, a więc wilgoć, która nie zostanie odprowadzona do systemu drenażu lub systemu odwodnienia zostaje zamieniona w drobiny lodu, które osiadają na powierzchniach wokół pompy ciepła. Dla zwiększenia bezpieczeństwa sprawdź czy odprowadzenie kondensatu z pompy ciepła (skroplonej pary wodnej) jest drożne. Jeśli nie – skontaktuj się z firmą instalacyjną, która wykonała odwodnienie pompy ciepła i zgłoś problem.

Kalkulator doboru pompy ciepła
Sprawdź jaka pompa będzie idealna do Twojego domu! Oblicz zapotrzebowanie cieplne i dobierz właściwy model!
Warto przeczytać
FAQ
Jaki jest najbardziej ekologiczny czynnik chłodniczy?
Najbardziej ekologicznym środkiem chłodniczym stosowanym w pompach ciepła jest obecnie czynnik R290 (propan). Ten innowacyjny czynnik ma obecnie najniższy współczynnik GWP (Global Warming Potential)! Oznacza to, że propan używany jako czynnik chłodniczy w pompach ciepła Varmero minimalnie oddziałuje na ocieplenie klimatu. W przypadku używanego przez nas propanu współczynnik GWP wynosi 3, co oznacza, że uwolnienie do atmosfery 1 kg czynnika chłodniczego R290 jest równoważne uwolnieniu 3 kg dwutlenku węgla. Dla porównania GWP dla czynnika chłodzącego R410A wynosi niemalże 2088, dlatego też zostaje wycofywany z rynku!
Czytaj dalejFAQ
Czy pompa ciepła się opłaca?
Pompa ciepła jest jedną z najbardziej opłacalnych i ekologicznych form ogrzewania. Przy odpowiednim projekcie i wyborze właściwej technologii można osiągnąć oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania. Pompa ciepła zwykle wymaga wyższych nakładów inwestycyjnych niż tradycyjne źródła energii, ale koszty eksploatacji są zwykle znacznie niższe. Pompa ciepła wykorzystuje naturalną energię odnawialną, aby ogrzewać budynki i zapewnić ciepłą wodę użytkową. W wielu sytuacjach koszty inwestycji zwracają się w ciągu 5-10 lat, a następnie można cieszyć się oszczędnościami na rachunkach za energię przez dłuższy okres czasu. Inwestując dodatkowo w instalację fotowoltaiczną możemy wygenerować jeszcze większe oszczędności. Należy pamiętać o właściwym doborze wewnętrznej instalacji grzewczej. Pompy ciepła najefektywniej współpracują z niskotemperaturowymi instalacjami centralnego ogrzewania – np. ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła mogą współpracować z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi wyposażonymi w „stare” typy grzejników ale najlepsze efekty eksploatacyjne uzyskamy przy odpowiedniej modernizacji całego systemu grzewczego w budynku. Niebagatelny wpływ na opłacalność pompy ciepła w budynku ma jego ogólne zapotrzebowanie na moc grzewczą. Stare nieocieplone budynki wyposażone w pompy ciepła niestety nie są dobrym przykładem na „opłacalność” pomp ciepła. Decyzja o wyborze pompy ciepła to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które zapewnią niezawodność i efektywność w każdych warunkach. Produkowana […]
Czytaj dalejFAQ
Co zrobić gdy w obszarze zabudowania twojej pompy ciepła występuje oblodzenie powierzchni chodników?
Sprawdź, czy pompa ciepła jest włączona.
Sprawdź, czy ustawienia zostały zmienione lub są nieprawidłowe. Sprawdź, czy pojemnościowy zasobnik / podgrzewacz cwu jest w tym momencie podgrzewany. Sprawdź, czy na wyświetlaczu modułu obsługowego pojawia się komunikat „Status”, „Ostrzeżenie” „Informacje”, „Usterki” lub „Konserwacja”.
Czytaj dalej